Asså själva Skateboardingen är helt okej. Jag kan självklart förstå varför människor väljer att sysselsätta sig med det. Men problemet är de personer som åker skateboard. Oftast är det vidriga pojkar under 16 år som vill leka coola. Drog förbi en skateboard park förra veckan då jag fick syn på ett gäng pojkar runt 12 år som satt med varsin ölburk och rökte vanliga cigg. Självklart kan man ju inte låta bli att skratta för hur jävla patetiskt det ser ut.
Är helt säker på att dessa pojkar var coolast bland deras umgänge med cigaretter i munnen, en ölburk framför sig och en skateboard under fötterna. Tyvärr så är detta nog idealet för en skateboard åkare. Dvs gay^^
Dessa pojkarna är nog i deras egna ögon too cool for school osså uppvuxna på gatan och därför tillåtna att röka och dricka hur mycket de vill^^ Egentligen tycker jag att det är hemskt att skateboard förknippas med dessa lowlives, but that's just how it is. Men fråga är varför? Varför tror dessa skatare att de tillhör coolingar uppvuxna på "gatan" och därför tvingade att klä sig i överdrivet pösiga byxor och otroligt fula "skateboard" märkes hoodies^^ + keeepan ofc!
Laddar forumet…
