http://www.youtube.com/watch?v=YKBRG_QgEAM&playnext_from=TL&videos=pezq5s2snX4
Här har ni en video. Den är väldigt bra gjord.
Steg 1: Kolla på videon.
Steg 2: Kom sedan med kommentarer nedan.
Laddar forumet…
9 inlägg · 5 089 visningar i originalets statistik
Senast ändrat 2010-08-25 22:24:19
Logga in för att svara i tråden.
Sen är det väl upp till var och en om man tycker om att vara ute med sina homies eller sitta inne och spela WoW.Alla jag känner som kör wow sitter oftast och pratar med kompisar medans dom kör. Varje dag, det kallas att vara social.
Jag spenderar större delen av mitt liv vid datorn, och jag mår enligt mig väldigt bra. Jag sitter verkligen inte isolerad vid datorn, jag pratar alltid med kompisar medans jag spelar om dom är online, och jag spelar aldrig offline spel, jag spelar alltid onlinespel och umgås med folk istället för att göra andra osociala saker hemma.En del kanske inte vill vara sociala. "Varje dag, det kallas att vara social" Onödigt inlägg? <.<Sen är det väl upp till var och en om man tycker om att vara ute med sina homies eller sitta inne och spela WoW.Alla jag känner som kör wow sitter oftast och pratar med kompisar medans dom kör. Varje dag, det kallas att vara social.
Det är som att säga att om man sover 5 minuter mindre varje dygn under hela livet så får man en månad extra som vaken tid, men man hinner inte göra nånting med den månaden för att man kan bara använda 5 minuter per dag.En bok kan man sluta och börja läsa när som helst, så de fem minuterna fungerar till det t.ex. Spendera tid med någon man tycker om? Lära sig Franska och Spanska. Gå en universitetskurs (Kanske inte fem minuter i taget, men går man dit istället för att spela WoW så fungerar denna logik.)
Jag HOPPAS ju iaf att du fattar vad jag menar..Det är som att säga att om man sover 5 minuter mindre varje dygn under hela livet så får man en månad extra som vaken tid, men man hinner inte göra nånting med den månaden för att man kan bara använda 5 minuter per dag.En bok kan man sluta och börja läsa när som helst, så de fem minuterna fungerar till det t.ex. Spendera tid med någon man tycker om? Lära sig Franska och Spanska. Gå en universitetskurs (Kanske inte fem minuter i taget, men går man dit istället för att spela WoW så fungerar denna logik.)
Jag HOPPAS ju iaf att du fattar vad jag menar..Självklart.