Hej!
Vill jailbreaka min ipod touch Gen 3 version 3.1.3 (7E18) men det enda program som finns just nu är spirit. Jag laddar ner spirit hos www.spiritjb.com men när filen har laddat klart så står det: C:\Users\Adam\Downloads\Spirit.exe kan inte sparas eftersom du inte kan ändra innehållet i den mappen.
Ändra mappegenskaperna och försök igen, eller försök spara till en annan plats.
Hur ändrar man så att man kan spara till annan plats, eller bara fixar det så att det fungerar? Vore tacksam för snabbt svar!
Mvh
Vilken webläsare har du? Leta i din webläsares "Options" eller "inställningar" och ändra så att allt du laddar ner hamnar på skrivbordet. testa igen. skriv resultat här!
Lycka till!
Tack för svaret!
Jag hittade mappegenskaper och ändrade till "skrivbord" men det blev samma meddelande igen. Nu har jag gjort en egen mapp p.g.a att det antagligen fungerar att ändra i den mappen ( C:\Users\Adam\Downloads\Spirit.exe kan inte sparas eftersom du inte kan ändra innehållet i den mappen. ) . Nu när den mappen är skapad försöker jag ladda ner spirit igen men det fungerar inte "Fel vid sidhämtning" när jag klickar på nedladdningsikonen. Jag fortsätter försöka dock, återkommer med resultat!
Det funkar för mig härifrån: http://spiritjb.com/win
(Jag fattar inte hur man ska kunna följa trådarna i det här forumet! Det kommer ju inget meddelande när du svarar...)