Hejsan där. Jag har ett tips för mybrute(.com), som faktiskt inte är något bullshit.
Ni har säkert mött motståndare med en sorts grå hund (Panther)? Denna hund är väldigt överlägsen mot det mesta, och man får den från första start, men kan även låsas upp genom leveling.
Mitt tips till er är att höja chanserna att få denna hund, och mitt tips är att göra en pupil, till någon med en panther. MyBrutes skapare har själv sagt att chanserna ökas radikalt ifall den nya pupils master har en panther, upp till 50% faktiskt.
Jag har en karaktär som har en panther. Detta var min första gubbe jag skapade och min master har faktiskt inte någon panther eller djur överhuvudtaget, men ändå fick jag starta med detta grymma djur.
Om ni nu vill försöka få tag på detta djur så tipsar jag er, gör en ny pupil på denna adressen "www.juesperbrowall.mybrute.com" och gör er karaktär till en tjej! Tjejerna i spelet har större chans att få en panther, medans killar har större chans att få en björn (bear). Somliga tycker att bear är bättre än panther, men det var faktiskt någon som testade att battla en björn mot en panther, 20 gånger. Panthern vann 11/20 fighter, och bevisar att den har ett lätt övertag, detta kan såklart varit ren tillfällighet och otur för björnen, men det är bara statistiskt sett.
Så gör nu en ny pupil på www.juesperbrowall.mybrute.com , och öka chanserna stort. Ni behöver inte hänga läpp om ni inte startar med panthern, för chansen är fortfarande stor att få panthern hela vägen tills ni är level 10. Så gör nu en ny pupil och testa!
Tack för mig, hej.
Laddar forumet…
