Den handlar om bimbon Cara som blir spionerad på av sin granne när hon har sex med en annan man då hennes make är på affärsresa. Grannen är en elak gammal surtant vid namn Zdenka och Cara gör allt för att försöka övertala henne att inte skvallra för hennes man. Zdenka går med på att inte säga något, till ett udda villkor: Hennes arvegods har blivit stulet och hon kräver att Cara återtar dem åt henne. Men hur detta ska gå till kunde Cara aldrig ha anat - hon blir inlurad i en TIDSMASKIN!
Varje avsnitt är cirka 4 minuter långt, och det är den enda The Sims 1-serie som jag känner till. Och än bättre är att den har blivit ganska omtyckt.
Den heter "Through time and space" och jag skulle bli glad om ni skulle vilja säga vad ni tycker om den!
Spellistor:
Säsong 1
Säsong 2
/Onsdag
Har faktiskt inte gjort ett avsnitt på över ett halvår, antar att jag tappade motivationen. Men detta kan man lugnt säga får upp motivationen igen! ![ohmy [ohmy]](/legacy/smileys/ohmy.gif)
Ska försöka få till det i de kommande avsnitten oxå! ;D
Kanske bara blir 1 eller 2 till för den delen...