det här är inget om att jag inte har några vänner
helt annat men till saken nu
är lite i ett jobbigt dilemma här
jag har några kompisar typ 3-6 som jag är i skolan med och 4 annars
fast dock så är häften av dom jobbiga (omogna)
i skolan är det så här: det är många omogna i klassen som jag är kompisar med fast ibland blir jag jävligt trötta på dom (förutom en)
sen har vi en annan som är med några helt andra i klassen som konstigt nog är kompis med mig också som vill att jag ska va med dom
vi säger att dom kallar dom omogna ''dom där''
om jag är med dom där så blir jag dom där för tillfället enligt dom andra.
dom andra (min kompis) vill att jag ska sluta va med dom där och va med han och dom andra istället fast problemet är att jag är oftast tyst i för stora grupper vilket oftast gör att jag bara följer efter och inte gör nåt typ.
ni fattar nog lite men jag sammanfattar hela till en fråga istället
ska jag försöka vara med dom andra och ha en dålig tid ett tag fast det kan bli bättre än vad jag har just nu (om ja failar kanske jag inte har '' dom där'' kvar heller) eller ska jag fortsätta va med dom där?(kan också bli dåligt) '' dom där'' KANSKE kan förstöra för mig gällande en tjej ja gillar också men kan också bli dåligt om ja inte gör nåt.
om jag var otydlig fråga bara!
var osäker på vilket ställe jag skulle posta för det handlar om både människor och relationer...
Laddar forumet…
