Laddar forumet…
14 inlägg · 4 739 visningar i originalets statistik
Senast ändrat 2010-11-14 16:37:44
Senast ändrat 2010-11-14 17:34:30
Logga in för att svara i tråden.
Riktiga män rakar bara halsen och uppåt XDVadå riktiga män? Det finns ju inget som heter riktig man. Man är ju inte en låtsasman bara för att man rakar sig på fler ställen. Jag rakar hela kroppen och det gör inte mig till mindre man för det. OT: Om du ska raka dig är ju helt upp till dig själv men av egna erfarenheter och vad jag hört från andra så är rakat trevligast men visst sen finns ju det dom som föredrar/tänder på hår. Själv så tycker jag att allt kroppshår är väldigt avtändande men det är ju bara vad jag tycker.
Du fattar väll vad hadez menar...Riktiga män rakar bara halsen och uppåt XDVadå riktiga män? Det finns ju inget som heter riktig man. Man är ju inte en låtsasman bara för att man rakar sig på fler ställen. Jag rakar hela kroppen och det gör inte mig till mindre man för det. OT: Om du ska raka dig är ju helt upp till dig själv men av egna erfarenheter och vad jag hört från andra så är rakat trevligast men visst sen finns ju det dom som föredrar/tänder på hår. Själv så tycker jag att allt kroppshår är väldigt avtändande men det är ju bara vad jag tycker.
Ja han menar att man är omanlig om man rakar sig någon annanstans än ansiktet vilket inte är sant. Det är bara folk som är helt stereotypsfixerade som håller på så och jag hatar det. Har hört tillräckligt med sånt som att det bara är bögar som rakar sig nedanför huvudet och allt sånt, blir så satans trött på sånt. Varför kan folk bara inte acceptera att vissa killar tycker det är äckligt med hår och att man inte behöver vara bög eller fjolla för att man gör det. Det finns tusentals män som rakar kroppen som är 100ggr s.k manligare än någon här.Du fattar väll vad hadez menar...Riktiga män rakar bara halsen och uppåt XDVadå riktiga män? Det finns ju inget som heter riktig man. Man är ju inte en låtsasman bara för att man rakar sig på fler ställen. Jag rakar hela kroppen och det gör inte mig till mindre man för det. OT: Om du ska raka dig är ju helt upp till dig själv men av egna erfarenheter och vad jag hört från andra så är rakat trevligast men visst sen finns ju det dom som föredrar/tänder på hår. Själv så tycker jag att allt kroppshår är väldigt avtändande men det är ju bara vad jag tycker.