Ja spelar APB, Precis börjat som criminal men efter att ja spelat i ca 1 timme så börjar spelet laga nått så in i bänken, Nån som vet hur man löser de? :)
Laddar forumet…
13 inlägg · 4 565 visningar i originalets statistik
Senast ändrat 2010-08-13 23:56:11
Har du 32 eller 64bit? Om du har 32bit så är det antagligen anledningen till att det börjar lagga. Alltså borde du isfåfall skaffa 64bit, men kan ju vara något annat.Kolla in randomgissarN.
Ja spelar APB, Precis börjat som criminal men efter att ja spelat i ca 1 timme så börjar spelet laga nått så in i bänken, Nån som vet hur man löser de? :)Hur många GB RAM har du och vilket grafikkort kör du med? (:
Senast ändrat 2010-08-14 00:21:41
Logga in för att svara i tråden.
6 gb internminne, Med nått grafikkort som är typ ett halvår rätt bra ;pHar du 32 eller 64bit? Om du har 32bit så är det antagligen anledningen till att det börjar lagga. Alltså borde du isfåfall skaffa 64bit, men kan ju vara något annat.Kolla in randomgissarN.Ja spelar APB, Precis börjat som criminal men efter att ja spelat i ca 1 timme så börjar spelet laga nått så in i bänken, Nån som vet hur man löser de? :)Hur många GB RAM har du och vilket grafikkort kör du med? (:
Senast ändrat 2010-08-14 00:54:24
Haha randomgissarN. Har igentligen ingen vidare koll men ville bidra med något.Har du 32 eller 64bit? Om du har 32bit så är det antagligen anledningen till att det börjar lagga. Alltså borde du isfåfall skaffa 64bit, men kan ju vara något annat.Kolla in randomgissarN.Ja spelar APB, Precis börjat som criminal men efter att ja spelat i ca 1 timme så börjar spelet laga nått så in i bänken, Nån som vet hur man löser de? :)Hur många GB RAM har du och vilket grafikkort kör du med? (:
Ah men asså de lagar från början också, Men de blir värre med tiden :)Svarar du inte så blir det svårt att lista ut vad det är som inte stämmer. Det kan vara så att din dator blir för varm, kanske din CPU eller ditt grafikkort. Ju mer de stressas, ju varmare blir det, då börjar det lagga. Kanske beror på en ostabil överklockning? Du skulle kunna ladda ner hwinfo32 och ha det igång medans du lirar, sen laddar du upp ett SS på temperaturerna så vi kan få en kik på dem. Du får spela ett tag efter det har börjat lagga med, så man får med dina maxtemps. Hwinfo32 finns att ladda ner här: http://www.hwinfo.com/download32.html Temperaturerna ligger under Sensors i programmet.
Och tack vare dig så vet vi att han får ut precis hälften av sina 6 GB RAM. Det kanske är ett problem, vi vet inte än. Förlåt mig (:Haha randomgissarN. Har igentligen ingen vidare koll men ville bidra med något.Har du 32 eller 64bit? Om du har 32bit så är det antagligen anledningen till att det börjar lagga. Alltså borde du isfåfall skaffa 64bit, men kan ju vara något annat.Kolla in randomgissarN.Ja spelar APB, Precis börjat som criminal men efter att ja spelat i ca 1 timme så börjar spelet laga nått så in i bänken, Nån som vet hur man löser de? :)Hur många GB RAM har du och vilket grafikkort kör du med? (:
Ja spelar APB, Precis börjat som criminal men efter att ja spelat i ca 1 timme så börjar spelet laga nått så in i bänken, Nån som vet hur man löser de? :)e det gratis att spela apb??
Tror att du måste köpa det :/ Annars kan du ju ladda ned det från PBJa spelar APB, Precis börjat som criminal men efter att ja spelat i ca 1 timme så börjar spelet laga nått så in i bänken, Nån som vet hur man löser de? :)e det gratis att spela apb??
fy på dig grislyTror att du måste köpa det :/ Annars kan du ju ladda ned det från PBJa spelar APB, Precis börjat som criminal men efter att ja spelat i ca 1 timme så börjar spelet laga nått så in i bänken, Nån som vet hur man löser de? :)e det gratis att spela apb??